Na filmie wyjaśniono jak poprawnie rysować wzory elektronowe kropkowe oraz kreskowe cząsteczek na przykładach kilku wybranych związków chemicznych zawierających wiązanie kowalencyjne.
Na filmie wyjaśniono jak poprawnie rysować wzory elektronowe kropkowe oraz kreskowe cząsteczek na przykładach kilku wybranych związków chemicznych zawierających wiązanie kowalencyjne spolaryzowane.
Na filmie wyjaśniono jak poprawnie rysować wzory elektronowe kropkowe oraz kreskowe na przykładach kilku wybranych związków chemicznych zawierających wiązanie jonowe.
Na filmie wyjaśniono jak poprawnie rysować wzory elektronowe kropkowe oraz kreskowe na przykładach kilku wybranych związków chemicznych zawierających wiązanie koordynacyjne.
Na filmie wyjaśniono jak poprawnie rysować wzory elektronowe kropkowe oraz kreskowe jonów złożonych na przykładzie anionu chloranowego(V).
W filmie omówiono praktyczne wykorzystanie wzorów na przeliczanie stężeń oraz wyprowadzono je krok po kroku.
W filmie omówiony został sens fizyczny dwóch wyrażeń opisujących szybkość reakcji chemicznych – w tym równanie kinetyczne.
W filmie omówiona została zasada działania wskaźników alkacymetrycznych stosowanych podczas miareczkowania.
W filmie omówione zostało miareczkowanie pod kątem doboru odpowiedniego wskaźnika alkacymetrycznego w zależności od rodzaju miareczkowanego roztworu (analitu) oraz roztworu titranta.
W filmie wyjaśniony został sposób obliczenia pierwiastka stopnia trzeciego z liczby zapisanej w notacji wykładniczej, jeśli dysponujemy kalkulatorem prostym.
UWAGA: wymagana jest znajomość podstawowych działań na potęgach oraz pierwiastkach.
Na filmie omówiono jak można określić, czy masa blaszki zmieniła się oraz czy był to wzrost, czy spadek jej masy.
W filmie omówione zostało zagadnienie równocenności atomów węgla oraz wodoru i związane z tym liczby możliwych do uzyskania monochloropochodnych.
W filmie omówiono sposób rysowania wzorów grupowych izomerów szkieletowych alkanów na przykładzie n-heptanu. Metoda ta znacząco przyspieszy rysowanie przez Ciebie wzorów oraz minimalizuje możliwość pominięcia któregokolwiek z izomerów szkieletowych.
Na filmie omówiony został mechanizm reakcji substytucji elektrofilowej z udziałem benzenu oraz chloru w obecności katalizatora w postaci chlorku żelaza(III).