DWMED

Breadcrumbs

Kurs maturalny z chemii i biologii

Osoby, które wykupią roczny dostęp (600 zł) do platformy PALLADIUM mogą wziąć udział nieodpłatnie w kursie maturalnym z chemii oraz biologii. Zajęcia prowadzone będą online z wykorzystaniem platformy ZOOM. Kurs będzie odbywał się od października w weekendy (chemia o godz. 10 w soboty, biologia o godz. 17:30 w niedziele) i potrwa do maja 2022 roku włącznie. Pełen harmonogram zajęć znajduje się poniżej opisu kursu.

Część z chemii poprowadzi osobiście dr inż. Rafał Szczypiński, natomiast zajęcia z biologii – Dawid Wyrozębski, absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dwmed.pl).

Osoby, które uczęszczają na prowadzone przeze mnie indywidualne zajęcia z chemii, również będą mogły dołączyć do kursu grupowego na specjalnych warunkach (szczegóły podam podczas zajęć).

Jak będzie wyglądał kurs z chemii? Prowadzący: Rafał Szczypiński (palladium.edu.pl).

1. Każdy uczestnik dołączy do zamkniętej grupy na Facebooku. Hasło dostępu będzie przypisane indywidualnie dla danego ucznia.

2. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem platformy Zoom, a każda lekcja zostanie nagrana i możliwa do ponownego odtworzenia.

3. Przed kolejnymi zajęciami uczestnicy zostaną poinformowani, który z wykładów znajdujących się na platformie www.palladium.edu.pl w zakładce WYKŁADY powinni obejrzeć przed lekcją.

4. Na początku zajęć oczekuję pytań odnośnie danego wykładu, w celu rozwiania wszelkich wątpliwości 🙂

5. Podczas zajęć zostaną przeanalizowane oraz wytłumaczone zadania z arkuszy matur CKE oraz PALLADIUM (podstawy teoretyczne oraz rozszerzenie omówione zostały w wykładach).

6. Na koniec oraz w trakcie lekcji uczestnicy również będą mogli zadawać pytania.

7. Jeśli po zajęciach pojawią się jeszcze jakieś wątpliwości oraz pytania – udzielę odpowiedzi w naszej zamkniętej grupie, przeznaczonej wyłącznie dla kursantów.

8. Wszystkie lekcje zostaną nagrane z możliwością ponownego ich odtworzenia.

9. Tak, będą również prace domowe 😉

10. Wymagana przeze mnie literatura, z której okazjonalnie również będziemy korzystać podczas zajęć to książka B. Pac „Chemia. Zbiór zadań maturalnych”, wyd. Omega.

Harmonogram kursu z chemii:

 

Jak będzie wyglądał kurs z biologii? Prowadzący: Dawid Wyrozębski (dwmed.pl).

Kurs z biologii to przede wszystkim przygotowanie do praktycznego aspektu matury z biologii. Naszym celem jest zrozumieć jak budować odpowiedzi, unikać najczęstszych błędów, a to wszystko w szczegółowych i starannie przygotowanych kartach pracy, które omówimy na kursie Zoom!

Kurs z biologii będzie w największym stopniu skupiał się na problematycznych zagadnieniach, a także zrozumieniu biologii i efektywnej nauce. Ponadto rozwiążemy setki zadań maturalnych analizując schemat i klucze odpowiedzi.

Mile widziane będą również wasze pytania odnośnie omawianych zagadnień 🙂